Páči sa Ti, čo robíme s deťmi?

Vidíš v tom zmysel?

O AKÝ DAR IDE?

Od 7. septembra do 3. októbra má eRko svoje narodeniny. Siedmeho septembra majú sviatok svätí košickí mučeníci, naši patróni a 3. októbra sme eRko zaregistrovali ako občianske združenie. Poďme mu dať spolu darček. Prispej finančnou sumou podľa svojich možností. Takto dáš darček eRku aj všetkým deťom, ktoré doň patria. Z malých častí vyzbierame v eRku jeden veľký dar, aby sme mohli robiť kurzy pre animátorov, rozvíjať program pre deti a eRko v regiónoch.

Aký typ daru darovať? l 

Všetci vieme, že výchova je dlhodobý proces, preto ťa prosíme o pravidelný mesačný dar. Môžete sa rozhodnúť napríklad pre 10 € mesačne. Takýmto osobitným spôsobom budeš pomáhať tomu, aby deti rástli k zrelosti v radosti.

Skvelý spôsob, ako eRku zaželať všetko najlepšie je aj jednorázový dar podľa pokynov cez internetbanking alebo jednoducho platbou kartou.

Aj TY...

Pozývame ŤA medzi pravidelných darcov. Niektorí darcovia nás už podporujú sumou 10€, niektorí 15€ mesačne. Pravidelných darcov priebežne informujeme o našej činnosti a o stave prijatých darov. Pravidelné dary nám už teraz pomáhajú starať sa o stretká a tábory, zaangažovať deti do dobročinných projektov a viesť kurzy pre animátorov.

204

obcí

320

stretiek

2 213

vedúcich

4 215

detí

Daruj eRku darček aj TY

Keby stretko nebolo

 • Nespozanala a neuvidela by som živú vieru a radosť z Boha, ktorá ma sama k Nemu pritiahla. Za toto som vďačná spoločenstvu, pritiahlo ma k Bohu a ukázalo cestu zrovna v mojich najťažších chvíľach! 🙂 Vďaka!

  Eliška, 22 rokov
 • Hneď po rodičoch to boli práve vedúci z môjho spoločenstva, na stretkách či táboroch, ktorí ma vychovali … Im vďačím za napomenutia, usmernenia a hlavne živý príklad. Neviem si seba predstaviť bez nich ;-).

  Jozef, 29 rokov
 • Ak by eRko nebolo moja komunikácia s druhými by bola stále len pri výmene zdvorilostných otázok, nedokázala by som prekonávať svoje hranice a organizovať akcie aj pre 120 ľudí, pred ktorými musím aj rozprávať. Bez eRka by som mala veľmi veľa voľného času, ktorý by bol len zbytočne premrhaný.

  Patrícia, 23 rokov
 • Nemohla by som nadobudnúť všetky tie čnosti, pre ktoré som v spoločenstve mohla rásť. Hlavne vďaka dobrým priateľom. Vďačím mu za silné vzťahy. :))

  Kristína, 24 rokov
 • Neviem si predstaviť prežívanie kňazstva bez evanjeliovej radosti, ktorú zažívam v spoločenstve od začiatku.

  Ivan, 47 rokov
 • Nebola by som objavila zmysel dobrovoľnej práce, význam dávania seba, zabúdanie na seba, obetovania sa pre druhých a nebola by som našla pravú radosť zo služby pre druhých.

  Miška, 28 rokov
 • Môj život by bol oveľa smutnejší a menej farebný… Naučila som sa mnoho podstatných vecí. Dáva mi to iný pohľad na na ľudí, na vzťahy. Je to pre mňa ako veľmi príťažlivá cesta k svätosti. Bohu vďaka za spoločenstvo a za všetkých ľudí, ktorých som vďaka nemu stretla! (A hlavne za môjho manžela :D)

  Anna, 30 rokov
 • Nebol by som to ja. Po takmer 18 rokoch sa ťažko predstaví život bez spoločenstva. Pre mňa je to životný štýl, ktorý neviem opustiť, ktorý sa snažím ukázať mojej rodine, mojim priateľom a svetu navôkol. A je to pravda (málo ľudí ma takého poznalo): zo zakríknutého hulváta sa stáva Božie dieťa. Bože ďakujem Ti za tú radosť, ktorú mi dávaš do života vďaka spoločenstvu.

  Jozef, 36 rokov
 • Nebola by som takou mamou, akou som teraz.

  Vanda, 30 rokov
 • Nebola by som tým, kým som dnes – nerozvíjala by som svoje talenty, lebo by som o nich nevedela a nespoznala by som ľudí, ktorým vďačím za niektoré z najkrajších spomienok. Ktorí ma často inšpirovali a posúvali ďalej mimo komfortnej zóny. A úprimne, asi by som skončila v partii, nie s najlepšími hodnotami a správaním.

  Majka, 28 rokov