Hľadáme dobrovoľníkov

eRko sa zapája do dobrovoľníckej služby na slovensko-ukrajinských hraniciach. Roky formujeme deti a mladých k dobrovoľníctvu a solidarite. V tejto chvíli sa môžeme spolu stať blížnymi bez hraníc.

Boli sme oslovení krízovým výborom v Sobranciach, aby sa eRkári a sympatizanti eRka zapojili do služby v hotspote v Michalovciach. Veľkokapacitný hotspot slúži ľuďom utekajúcim pred vojnou, ktorí hľadajú podporu, ubytovanie, dopravu, informácie o azyle, ale i dočasné miesto na oddych a občerstvenie. Na webe dobrovolnicinahranici nájdeš viac info a svedectvá o tejto dobrovoľníckej službe.

Zaregistruj sa

Drahí mladí, prosím vás, nepozerajte sa na život z balkóna‘, zaraďte sa do neho. Ježiš nezostal na balkóne, ale vstúpil do života. (…) Bojujte za spoločné dobro, buďte služobníkmi chudobných, buďte protagonistami revolúcie lásky a služby.

(Christus vivit, 174).

Dobrovoľník musí spĺňať tieto podmienky:

  • Vek minimálne 18 rokov
  • Dobrá zdravotná kondícia
  • Psychická stabilita
  • Otvorené srdce a flexibilita

Čo bude zabezpečené pre dobrovoľníkov?

Po vyplnení formulára budú dobrovoľníkov kontaktovať koordinátori priamo z hotspotov, ktorí im dajú presnejšie informácie o službe, mieste a čase. Pre každého dobrovoľníka bude k dispozícii ubytovanie a strava.

Kontakt

Daniel Fiala

0910 920 023

ukrajina@erko.sk

Napísali sme o Ukrajine