eRko realizovalo aktivity ročnej témy Rozhýbme svet dobrom v šk. rokoch 2013/2014 a 2014/2015.

Ročná téma Rozhýbme svet dobrom bola pre detí a aj nás animátorov veľkým prínosom. S deťmi sme sa naučili, že v často unáhlenom živote zabúdame na to najdôležitejšie. Na to všetko, čo sa v nás skrýva. Naučili sme sa byť viac všímavejšími a budovať vzťah nielen s našimi kamarátmi, ale aj s naším Pánom. ĎAKUJEME!

(Jana Vašková, vedúca spoločenstva eRka z Gbelian)

Veríme, že úlohou detí v spoloČNOSTI je to, aby žili dobrý – zodpovedný životný štýl, a tak boli vzorom pre svojich rovesníkov a pre dospelých. Chceme si na stretkách obliekať čnosti – nadobúdať trvalý zvyk konať dobro. Chceme ním rozhýbavať svet, v ktorom žijeme. Lebo dobro je práve také. Neustále sa šíri. Dobro sa neuzatvára samo do seba.

Téma: Žijeme čnosti v spoloČNOSTI (Stretko zo Senca)

 

Pieseň Rozhýbme svet dobrom

Na stiahnutie:

Text a akordy: Rozhýbme svet dobrom (.doc, 22 kB)

MP3: Nahrávka piesne (.mp3, 2,8 MB)

Ďakujeme za podporu

KindermissionswerkProjekt Rozhýbme svet dobrom realizujeme od januára 2014 do októbra 2015 s finančnou podporou Kindermissionswerk „Die Sternsinger“, e.V.

Ako sme rozhýbavali svet dobrom?

Prezentácia ročnej témy 2014/2015 (.pdf, 6,8 MB)

Seminár Rozhýbme svet dobrom (19.9.2015, Bratislava)

 

Námety 2014/2015

Rozhýbme svet dobrom

Rozhýbme – silu rozhýbať svet nájdeme vo vzore čnostného života. Vzor dobrého života má silu priťahovať ostatných. svet – malé skupinky eRka sa nachádzajú na veľa miestach Slovenska. Keď veľa dobrých detí na veľa miestach Slovenska robí veľa drobných skutkov vznikne z toho veľké dielo, ktoré môže rozhýbať svet :-).

dobrom – mať rád… znamená želať si dobro toho druhého. Keď hovoríme o rozhýbavaní sveta, máme na mysli spoločné dobro. Dobro sa neuzatvára samo do seba. Neustále sa šíri.

 

Námety 2013/2014